II. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali başlıyor

 Uluslararası Dostluk Kısa Sinema Festivali’nin ikincisi 13-14-15 Aralık 2019’da düzenleniyor. Festival dostluk üzerine yaratılmış; insan ile kozmosun bağlantısını, direkt ya da dolaylı bir biçimde bahis edinen her çeşit ve formattaki sinema formunu seyirciyle buluşturmayı hedefleyen şenliğin bu yılki ‘ilham kaynağı’ ise Anadolu’nun dostluk anlayışını sazıyla ölümsüzleştiren Âşık Veysel.
Şenlik Yöneticiliğini Faysal Soysal’ın, Genel Koordinatörlüğünü ise Mehmet Lütfi Şen’in yaptığı şenlikte gösterimler Salt Galata, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi ve Beyoğlu Fitaş’ta olacak.
Şenlik programı şöyle:

YARIŞ SEÇKİSİ

Barê Giran – Ağır Yük  (Türkiye), Yılmaz Özdil, 17’
Fishnet And The Fish (İran), Ali Nikfar, 8’39”
Ukde (Türkiye), Hüsnegül Çelik, 19’48”
Gravity (Hollanda), Yao Yao, 2’45”
I Will Wait (Irak), Mohammed Sherwani, 11’11”
Pupone (İtalya), Alessandro Guida, 16’
Pantor (Türkiye), Tahsin Özmen, 15’
Ray (Kosova), Lorena Sopi, 12’30”
Toprak (Fransa), Onur Yağız, 11’
Angel’s Mirror (Çin), Cheng Chao, 14’
This Side, Other Side (İran), Lida Fazli, 8’51”
Box Paul (Rusya), Viktor Belanov, 11’30”
The Dead Dide Evvel (ABD), Max McGillivray, Alex Morelli, 8’30”
Cover (İran), Vahid Alvandifar, 15’
Taiwanese Cha Cha Cha (Tayvan), YuHui (Judie) Yang, 15’
Piece Cemetery 85 (İran), Shahram Maslakhi, 14’59”

KIRK YILLIK HATIR SEÇKİSİ

Ian, A Moving Story (Arjantin), Abel Goldfarb, 9’
Lekesiz (Türkiye), Mehmet Oğuz Yıldırım, 13’34”
Walking Fish (Hollanda), Thessa Meijer, 19’
Yeryüzü Garipleri (Türkiye), Murat Kılıç, 14’49”
Der Besuch – Visit (Almanya), Christian Werner, 15’
Them (Almanya), Robin Lochmann, 15’
GAB (Fransa), Gazanfer Biricik, 10’
Alien (Kore), Jegwang Yeon, 15’
Brooklyn Park (ABD), Nikola Duravcevic, 14’49”
Zain – Waiting (İspanya), Pello Gutiérrez, 12’26
Servis (Türkiye), Ramazan Kılıç, 13’54”
İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış…Ve İlkbahar (Türkiye), Hamza Uysal, 7’04”
APP (Türkiye), Hatice Aşkın, 17’
Fish Broth (Kazakistan), Alisher Zhadigerov, 8’
Shok (Kosova), Jamie Donoughue, 21’06”
Korkuluk (Türkiye), Yener Akbaba, 11’55”
Marisol (ABD), Zoe Salicrup Junco, 14’44”

PANORAMA SEÇKİSİ

Brothers (Rusya), Angelina Debor, 19’18”
Heyvan – Hayvan (İran), Bahram & Bahman Ark, 15’
Kids (İsviçre), Michael Frei, 9’
Blessed Land (Vietnam), Phạm Ngọc Lân, 18’32”
Nemesis (İran), Behzad Jafarimazhab, 6’
Maja (Danimarka), Marijana Jankovic, 19’
Bad People (Gürcistan), Giorgi Tavartkiladze, 19’26”
The Sound Of Falling (Tayvan), Chien Yu Lin, 12’52”
Eksik ( Türkiye), Volkan Budak, 10’18”
Whatever It Takes (Fransa), Pierre Amstutz Roch, 15’34”
The Keeper (Portekiz), Rodrigo Areias, 15’
Loved Ones (Polonya), Zofia Kowalewska, 13’56”
Online Shopping (İran), Ghasideh Golmakani, 15’
Story (Polonya), Jola Bańkowska, 5’8”
Bé Deng – Sessiz (Türkiye), L. Rezan Yeşilbaş, 14’21”
Genericamente (İtalya), Giulio Neglia, 18’
Ashmina (İngiltere), Dekel Berenson, 15’

ÖZEL GÖSTERİM SEÇKİSİ

Saz / Stephan Talneau, 97’
Melbourne /Nima Javidi, 91’
İnat Öyküleri / Reis Çelik, 90’
İnadına Sinema Çekmek / Reis Çelik, 94’

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir